روستای ممرآباد

خراسان رضوی - شهرستان کاشمر - روستای ممرآباد

روستای ممرآباد

خراسان رضوی - شهرستان کاشمر - روستای ممرآباد

روستای ممرآباد

وبسایت روستای ممــرآباد
روستای ممرآباد در 4 کلیومتری جنوب غرب شهرستان کاشمر ( استان خراسان رضوی ) واقع شده است. این روستا از طرف غرب به روستای عشرت آباد ، سمت جنوب به روستای شوکتیه ، از سمت شرق به روستای مغان و از سمت شمال به روستای هندآباد منتهی می شود.
مجمع فرهنگی ممرآبادبصورت یکپارچه و متحد باحضور آقایان و بانوان متشکل از اعضای محترم بسیج - شورای اسلامی - دهیاری - شورای ورزش - هیئت امنای مسجد و روحانیت محترم در قالب کانون فرهنگی روستا فعال میباشند.

مدیر سایت :
رضاطاهری ممرآبادی
09105765428

بایگانی
پیوندها
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

آخرین مطالب

۱۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

کانون مسجدجامع روستای ممرآباد به همت بچه های پاک و نجیب روستا در سال 1388  فعالیت فرهنگی خودرا آغاز نمود.

از همان ابتدا با مدیریت و تلاش شبانه روزی آقایان حسین پاسبان - حمیدرضامحمدی - علی ذوقی - محسن نوری - علی نوری - جعفرحمیدی و تعداد زیادی از بانوان تحصیلکرده روستا ، فعالیتهای فرهنگی هنری خوبی درسطح روستا انجام گرفت.

در طی این سالها دبیرخانه کانون های مساجد استان نسبت به نوع و کیفیت فعالیتهای کانون ، بودجه ای را در این خصوص اختصاص می داد تا بچه های تلاشگر کانون باانگیزه ای مضاعف مشغول کارباشند.

شهریور سال 93 بود که مدیریت کانون به گروه جدیدی واگذارگردید تا زحمات و تلاشهای دوستان قبلی ( که حالا در دانشگاه مشغول تحصیل بوده یا در نهادهای دولتی استخدام شده اند  ) بی ثمر نماند.

در سالی که گذشت به کمک نوجوانان و جوانان عزیز در واحد اجرایی ( آقایان مصطفی ذوقی -عباس عباسی-احمدرضا طاهری - محمدمهدی ملازاده - محمدروزبه - حسن حربی-مجیدنصیری-علی ذوقی -خانمها حسین نژاد و بیگی ) و همراهی و حمایت بزرگان در واحد اداری   ( آقایان کاظم ملازاده -غلامرضانوری-محمودسروری-دکترحسین نژاد-محمداکرامی -حسن اکرامی ) گسترده ترین و چشمگیرترین برنامه های فرهنگی - هنری - ورزشی به اجرا درآمد.

بدون شک در این مدت همکاری و همراهی روحانیت محترم مسجد (حاج آقای رفیق ) شورای اسلامی و دهیاری روستا و پایگاه بسیج (برادران و خواهران ) و مشارکت بینظیر اهالی محترم روستا مهمترین عامل موفقیت کانون بوده است.


درپایان لیستی از کمکهای مالی دبیرخانه کانون های مساجد را منتشر مینماییم.


سال 88              157500 تومان

 "     89              1420000  "

 "     90              1350000  "

 "     91              400000   "

 "     92              1160000  "

 "     93               2000000 "

                      ---------------

  جمع کل            6487500   "


شایان ذکر است در سال 93 مبلغ 8000000 تومان به امور فرهنگی - هنری - ورزشی کانون اختصاص دادیم که 2000000 از دبیرخانه و مابقی آن را از کمکها و مشارکت مردمی و نهادهای دولتی و دهیاری دریافت نمودیم.


پس از یکسال تلاش - زحمت  - یکدلی و همرنگی از تمامی دوستان و اهالی محترم روستا کمال تقدیر و تشکر را داریم.۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۰۸
رضا طاهری

به گزارش خبرگزاری شبستان، اولین جشنواره ملی عکس آسمانی‌ها ویژه طرح اوقات فراغت کانون ‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند به گردآوری تصاویری از برگزاری اوقات فراغت (آسمانی ها) بپردازند تا بدین وسیله بانک جامع تصاویر اجرای طرح اوقات فراغت ایجاد شود و فعالیت‌های فراغتی کانون‌های مساجد کشور در قالب تصاویری گویا به مخاطبان ارائه شود.

علاقه مندان می‌توانند آثار خود با موضوعات «اوقات فراغت و احیای فریضه نماز»، «اوقات فراغت و آشنایی با مفاهیم قرآنی و کشف استعدادها»، «اوقات فراغت و تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی»، «اوقات فراغت و جذب جوانان و جوانان به مساجد»، «اوقات فراغت و زمینه نشاط و پویایی نوجوانان و جوانان مسجدی»، «اوقات فراغت و مناسبت‌های ملی و مذهبی»، «اوقات فراغت و سبک زندگی اسلامی با مؤلفه‌های مسجد طراز اسلامی» و همچنین «اوقات فراغت و اسوه حسنه حضرت رسول اکرم (ص)» را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

علاقمندان جهت شرکت در جشنواره به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایند : 

                                                      http://sajadesokhan.ir/


**********************************************************

همچنین چهاردهمین دوره آزمون سراسری قران و عترت برگزارخواهدشد که برای ثبت نام به ادرس زیر مراجعه نمایید:

                                                               http://www.quranedu.ir/

دهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» در چهارمحال و بختیاری برگزارمی شود

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۴ ، ۱۷:۴۷
رضا طاهری

اول ذیحجه، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است

ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است که رسول اکرم(ص) بر آن مباهات می‌کرد. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

فاطمه زهرا (س) دختر پیغمبر اکرم (ص) و از دوشیزگان ممتاز عصر خویش بود. پدر و مادرش از اصیل‌ترین و شریف‌ترین خانواده‌های قریش بودند. از حیث جمال ظاهری و کمالات معنوی و اخلاقی از پدر و مادر شریفش ارث می‌برد و به عالیترین کمالات انسانی آراسته بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۴ ، ۱۱:۲۵
رضا طاهری

                                                                          شناسنامه امام جواد (ع)

 امام نهم

مقام:

 محمّد

نام:

 جواد، التقی

لقب:

 ابو جعفر

کنیه:

 علی

نام پدر:

 خیزران

نام مادر:

 10 رجب سال 195 ه ق

روز ولادت(ه ق):

 23 فروردین سال 190 ه ش

روز ولادت(ه ش):

 مدینه-عربستان سعودی

مکان ولادت:

 محمّد امین

سلاطین زمان تولّد:

 17 سال

مدت امامت(ه ق):

 25 سال

مدت عمر(ه ق):

 30 ذیقعده سال 220 ه ق

روز شهادت(ه ق):

 8 آذر سال 214 ه ش

روز شهادت(ه ش):

 معتصم

فرمانروایان زمان:

 معتصم

قاتل:

 کاظمین-عراق

محل دفن:

 4

فرزند پسر:

 7

فرزند دختر:


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۴ ، ۱۱:۱۹
رضا طاهری

هشتمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی از ۳۱ مرداد با حضور فعالان کانون های مساجد کشور در مشهد مقدس آغاز شده است.

بنابراین گزارش، در طی این دوره فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با کلیات و چارچوب مفهومی اقتدار فرهنگی و کلید واژه های این ادبیات آشنا می شوند.

ارایه الگو و فرانمای مسجد طراز در زمینه اقتدار فرهنگی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

محورهای همایش اندیشه های آسمانی شامل جبهه شناسی مباحثی همچون اهمیت شناخت جبهه خودی و غیر خودی، نبرد حق و باطل، حرکت جهادی و انقلابی بودن، ولایت الله، ولایت ظلمت (طاغوت)، مختصات شناسی جبهه خودی و جبهه دشمن، مرزبانی و دیده بانی از جبهه حق و ولایت الله است.

این دوره با هدف کادر سازی برای کانون ها با نگاه تربیت تشکیلاتی مبتنی بر مبانی دینی برگزار می شود و بر این اساس محتوای آموزشی در قالب 3 طرح «رابطه»،«انس» و «رهنمون» برنامه‌ریزی شده است.

هشتمین دوره آموزشی اندیشه های آسمانی با حضور 1500 نفر از برادران و 1000 نفر از خواهران فعال کانون های مساجد کشور برگزار می شود.

شایان ذکر است از کانون فرهنگی مسجدجامع ممرآباد سرکار خانم سهیلا حسین نژاد در این همایش حضور خواهند داشت .


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۴ ، ۱۷:۳۲
رضا طاهری

                                              


                                                            چارت کانون مسجدجامع ممرآباد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۴ ، ۱۶:۲۱
رضا طاهری

آموزش هنرهای رزمی در رشته های تکواندو  و کونگ فو از جمله  کلاسهای آمورزشی مربوط به طرح اوقات فراغت است که از طرف کانون مسجدجامع ممرآباد ویژه نوجوانان دختر و پسر در حال برگزاری میباشد.

این کلاسها روزهای فرد در نوبت عصر و بصورت جداگانه در محل حسینیه حضرت زینب (س) برگزار میگردد.

صبح امروز (جمعه ) ورزش صبحگاهی و با نشاط مشترک با حضور اعضای هر دو کلاس در محل زمین فوتبال روستا برگزار گردید.۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۴ ، ۱۲:۳۰
رضا طاهری

همانطور که در جریان هستید نخستین مسابقه عکاسی با موبایل از طرف کانون فرهنگی مسجدجامع ممرآباد برگزارگردید که دوستان عزیز  عکسهای زیادی را برای ما ارسال نمودند.

موضوع مسابقه بامحوریت (مسجد - نماز جماعت - طبیعت و هوای پاک - نسل جوان و ورزش ویژه عکسهایی بود که توسط گوشی موبایل گرفته میشد.

پس از پایان مهلت یک ماهه ، تمامی عکسهای دریافتی به رای گذاشته شد و در نهایت توسط نرم افزار ی مخصوص ( تشخیص عکسهای گرفته شده توسط دوربین حرفه ای و موبایل )  عکسها آنالیز گردید. در پایان یک عکس که بوسیله گوشی موبایل نوکیا N73  گرفته شده بود بعنوان عکس منتخب برگزیده شد.
عکس فوق متعلق است به سرکار خانم  فاطمه اسفندانی  از  اراک-شهرستان کمیجان -روستای اسفندان

هدیه نقدی وی به حسابشان واریز گردید.

**********

همچنین هدیه نقدی آقای رضافنجانچی از برندگان مسابقه پیامکی کانون به حسابشان واریز گردید.


۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۰۶
رضا طاهری

در آخرین روز از دهه کرامت از سوی آقای علی طاهری و باهمکاری و مساعدت بچه های کانون مسجدجامع ممرآباد ، ایستگاه صلواتی در مجاورت مسجد روستا راه اندازی شد.

در هوای گرم عصر تابستان روستاییان زحمت کش و تلاشگری که از برداشت انگور برمیگشتند با یک لیوان شربت سرد و گوارا پذیرایی میشدند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ شهریور ۹۴ ، ۱۶:۵۱
رضا طاهری

طبق روال کار کانون مسجدجامع ممرآباد پیرامون شفاف سازی و ارائه به موقع فعالیتها و گزارشات مالی به مردم فهیم روستا ، گزارش مالی مراسم جشن رضوی ویژه دهه کرامت را بشرح زیر به سمع و نظر مخاطبین عزیز میرساند:


هزینه ها شامل تبلیغات و چاپ بنر - پذیرایی - هدایاو جوایز (بسته های فرهنگی )   مبلغ  190000 تومان

دریافتی ها شامل :

1.کانون مسجدجامع روستا               40000 تومان

2.پایگاه بسیج المهدی                     50000   "

3.دهیاری روستا                             50000  "

4. جناب سروان محمدمیری               50000  "


شایان ذکر است در تامین جوایز مربوط به مسابقات فرهنگی تعدادی از مغازه داران روستا از جمله آقای جوادملابیگی - حسین حمیدی - حسین محمدی - غلامرضا نباتی - عباس بیگی  و در بخش پذیرایی و خرید شیرینی جناب آقای علی اصغرروزبه و حسین فرزانه همکاری و مساعدت لازم را داشته اند.۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ شهریور ۹۴ ، ۱۴:۳۷
رضا طاهری