روستای ممرآباد

خراسان رضوی - شهرستان کاشمر - روستای ممرآباد

روستای ممرآباد

خراسان رضوی - شهرستان کاشمر - روستای ممرآباد

روستای ممرآباد

وبسایت روستای ممــرآباد
روستای ممرآباد در 4 کلیومتری جنوب غرب شهرستان کاشمر ( استان خراسان رضوی ) واقع شده است. این روستا از طرف غرب به روستای عشرت آباد ، سمت جنوب به روستای شوکتیه ، از سمت شرق به روستای مغان و از سمت شمال به روستای هندآباد منتهی می شود.
مجمع فرهنگی ممرآبادبصورت یکپارچه و متحد باحضور آقایان و بانوان متشکل از اعضای محترم بسیج - شورای اسلامی - دهیاری - شورای ورزش - هیئت امنای مسجد و روحانیت محترم در قالب کانون فرهنگی روستا فعال میباشند.

مدیر سایت :
رضاطاهری ممرآبادی
09105765428

بایگانی
پیوندها
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

آخرین مطالب

۲۴ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

شب گذشته آقای حسن حربی از جوانان خوب روستای ممرآباد و یکی از اعضای فعال کانون مسجدجامع روستا ، زندگی مشترک شان را آغاز نمودند.

از طرف تمامی بچه های خوب ممرآباد به زوج خوش بخت حربی و بیگی می گوییم :  پیوندتان مبارک

http://8pic.ir/images/vfkksrc6kkuuc2joi1j5.jpg

                                         

۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۴ ، ۱۶:۵۳
رضا طاهری

صبح امروز اهالی باصفای روستای ممرآباد باحضور در مسجدجامع روستا ، نماز عید فطر را اقامه کردند.

از طرف کانون مسجدجامع و باهمکاری دهیاری ، به تعداد 20 نفر از برندگان مسابقه پیامکی و برگزیدگان جلسات اموزش قرآن و طرح بارش مهر ، هدایایی تقدیم گردید.

درپایان نمازگزاران و میهمانان به صرف حلیم توسط خانواده های رضایی پذیرایی شدند.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۲۰:۴۳
رضا طاهری

8

رمضان می رود ای کاش صفایش نرود                   سحر وجوشن وقران ودعایش نرود

کاشکی پر شده باشد دلت ازنور سحر                  همره روزه وافطار نوایش نرود

خدایا! در ناب ترین ثانیه های راز و نیاز با تو، میهمان سفره های رنگینت بودیم و در تپش نبض تند زمان، چه زود، بدرقه کردیم روزهای روزه داریمان را و حالا با روحی سرشار از معنویت و دل های لبریز از مهر تو، دست های در هم گره شده ای که بوی وحدت می دهند و شعارشان همدلی است، با قدم های استواری که مقصدشان یک پارچگی است، به استقبال روز موعود می شتابیم؛ در شکوه و عظمت نماز عید، غرق شده و با رمضان وداع می کنیم. فرشتگان آسمان، رشک می برند به این همه یکرنگی و اتحاد ما.
الهی! نگذار که روزهای بعد از این، عطر پاک رمضان را در یادها گم کند.

علی ذوقی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۱۹:۲۴
رضا طاهری

از سوی دبیرخانه کانون های مساجد مسابقه حفظ چهل حدیث بصورت اینترنتی شروع شده است.

علاقمندان جهت اطلاع از مفاد مسابقه و شرکت در آن میتوانند به آدرس زیر مراجعه نمایند :

                                                      

                                                                                 آدرس سایت :

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۱۰:۳۱
رضا طاهری

کانون فرهنگی مسجدجامع روستای ممرآباد برگزار می نماید :

اولین دوره مسابقه عکاسی با موبایل با موضوعات ( مسجد - نماز جماعت - طبیعت و هوای پاک - نسل جوان و ورزش )  باهدف تشویق نسل جوان به شرکت در امور فرهنگی کانون ها.

علاقمندان میتوانند عکسهای خود را باتوجه به قوانین زیر برای ما ارسال کنند و در قرعه کشی کانون مسجدجامع ممرآباد شرکت نمایند.

قوانین و مقررات :

1. تمامی مخاطبین ما در شهر و روستا میتوانند در این مسابقه شرکت نمایند.

2.هرنفر میتواند حداکثر  3 عکس ارسال نماید.

3.حجم عکسهای ارسالی نباید زیاد باشد.

4.عکسهای ارسالی با نام شما درقسمت منوی بالای سایت منتشر خواهدشد.

5.همراه با عکسها حتما مشخصات کامل خود و محل سکونت را ارسال نمایید.

6. مهلت ارسال عکسها تا روز چهارشنبه 28 مرداد 94 مصادف با روز جهانی عکاسی

****

عکسهای خود را به آدرس ایمیل ما : taheri_reza_56@yahoo.com        ارسال نمایید.

به عکسهای برگزیده هدایایی تقدیم خواهدشد.


**************

تاکنون عزیزانی از سراسر کشور برای ما تصاویر زیبایی را ارسال نمودند که انها را در منوی بالای سایت ( قسمت مسابقه عکاسی ) منتشر کرده ایم.

مخاطبین عزیز ضمن ارسال عکس میتوانند به عکسهای ارسالی نیز رای و امتیاز بدهند.

شرکت کنندگان تا به امروز :


1. آقای حمید رضا شیرمحمدی

2.  "    احمداناری

3. "    علی اناری

4. بانو  فاطمه سلطان اسفندانی

5.  "   حدیقه اسفندانی

6.  "   معصومه اناری۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۷:۰۶
رضا طاهری

مذاکرات فشرده و بی‌سابقه هسته‌ای پس از 22ماه تلاش شبانه‌روزی فرزندان ایران و 18 روز مذاکره بی‌وقفه در وین، به جمع‌بندی نهایی رسید. خبرنگاران به محل برگزاری نشست خبری قرائت بیانیه جمع‌بندی منتقل شدند و همه منتظر هستند تا محمدجواد ظریف و فدریکا موگرینی پایان مذاکرات را اعلام کنند.

جان کری : ما هرگز با مردم ایران مشکلی نداریم و می‌دانیم که تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران بر مردم عادی تأثیر گذاشته است.

دکترروحانی :دعای شما مردم مستجاب شده است ما امروز در یک مقطع مهم تاریخی هستیم.تحریم هرگز به موفقیت نرسید اما اثرش را بر زندگی مردم گذاشته بود.

اوباما خطاب به کنگره: این توافق امنیت ملی ما را تأمین می‌کند/ من هر قانون و مصوبه‌ای را که مانع از اجرای این توافق شود وتو خواهم کرد.

محمدجوادظریف: امروز یک روز تاریخی است. برای ما افتخار بزرگی است که اعلام کنیم که به یک توافق درمورد موضوع برنامه هسته ای ایران دست یافته ایم. 
این توافق فرصت های جدیدی را خواهد گشود و گامی است رو به جلو برای پایان دادن به بحرانی که بیش از 10 سال به طول انجامیده است.
امروز یک روز تاریخی است.این دستاورد محصول یک تلاش جمعی است. تصمیمات تاریخی هیچ گاه آسان نیست.


ترلان پروانه، بازیگر


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۶:۲۶
رضا طاهری

کبوتر از دیر زمان سمبل صلح و آشتی و دوستی بوده است و به همین مناسبت همیشه در شروع بازی های المپیک که تاریخچه اش از یونان باستان است تعدادی کبوتر سپید را به پرواز در می آورند. گروهی از کبوترها به خاطر زیبایی، سرعت پرواز و به دلیل اینکه قدرت پیدا کردن خانه و محل زندگی خود را دارند مورد علاقه اند. گروهی دیگر برای عملیات آکروبات یا معلق زدن در هوا و بالاخره عده ای نیز صرفاً به خاطر استقامت و پرواز طولانی در آسمان مورد توجه هستند. بعضی از کبوترها قدرت پروازشان تا دویست مایل است. کبوترها معمولاً هر دوره دو تخم می گذارند که نر و ماده روی آن به مدت هجده روز می خوابند. جوجه بعد از تولد ظرف مدت پنج تا شش ماه به سن بلوغ می رسد.
تشخیص طول عمر کبوترها خیلی خیلی دقیق نیست ولی حدس زده اند تا پانزده سال هم ممکن است زندگی کنند.
جالب اینجاست که یک کبوتر معمولاً یک جفت می گیرد و تا پایان عمر با او به سر می برد مگر اینکه جفت توسط انسان یا مرگ از او جدا شود. کشورهای بلژیک، فرانسه، انگلیس و ایتالیا جزو تولید و صادر کنندگان کبوتر هستند و از ایران نیز گاهی بعضی از انواع آن به کشورهای مختلف صادر می شود. در آمریکا عده ای از جمله ایرانی ها و اروپایی ها به نگهداری این پرنده زیبا و بی آزار و مهربان علاقمندند ولی آمریکایی ها کبوتر بازی بلد نیستند. به ندرت یک آمریکایی را می توان پیدا کرد که کبوتر جلد داشته باشد و آن را پرواز دهد تا به خانه بازگردد.


کتاب حلیه المتقین تالیف مرحوم علامه محمد باقر مجلسی:
1.از حضرت امام محمد باقر منقول است که خوب است حیوانات در خانه نگاه داشتن مثل کبوتر و مرغ و بزغاله تا آنکه اطفال جنیان با ایشان بازی کنند و با اطفال شما بازی نکنن.

2.در حدیث معتبر منقول است که شخصی به حضرت رسول (ص) از تنهای اش شکایت کرد حضرت فرمود: یک جفت کبوتر در خانه نگه دار(من بیشتر در قدیم شنیده ام که کبوتر یار آدمهای تنها بوده است.معمولا در قدیم آدمهای عاطفی بسیار کبوتر را دوست میداشتند البته در سالهای امروزی نیر کسانی هستند که بسیار عاطفی و مهربان هستند و کبوتر را نیز بسیار دوست میدارند.

پرواز بسیار جذاب کبوتر سفید(نماد صلح)


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۱:۴۳
رضا طاهری

درتاریخ 94/04/21مراسمی که به منظور سالگردتاسیس دهیاریها در محل تالار فرهنگیان با حضور دهیاران وشوراهای اسلامی روستا برگزار شد باتوجه به اعلام هیئت استان مبنی بر تشکیل هیئت های ورزشی روستایی و بومی محلی در مراکز بخش ها از بین بخشداران و اعضای شورای بخش ها بنا به پیشنهاد بخشدارمحترم جناب آقای دهباشی و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جناب اقای مهندس روشندل بدینوسله آقای علیرضا شبان عضو محترم شورای اسلامی روستای فرح آباد و از روسای شورای بخش مرکزی در چندین دوره  به سمت رئیس هیئت ورزشی روستایی و بازیهای بومی محلی در بخش مرکزی انتصاب شدند.


 علی ذوقی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۴ ، ۱۲:۰۵
رضا طاهری

مسابقه پیامکی کانون مسجدجامع روستای ممرآباد در شماره 8 خود 2 برنده داشت که اسامی این عزیزان بشرح زیر میباشد:


1. آقای عبدالقادر هنزرانی ازسیستان وبلوچستان

2. آقای داریوش فرهمند از روستای ممرآباد


                                               هدایای نقدی این عزیزان به زودی واریز خواهدشد.


قابل توجه دوستان عزیز شرکت کننده در مسابقه پیامکی :

سوالات هرمسابقه از شنبه تا 5شنبه برروی سایت منتشر میشود که روز جمعه ازطریق قرعه کشی شماره های برنده را اعلام می کنیم و برندگان بایستی بلافاصله مشخصات خودرا برای ماارسال نمایند. در هر مسابقه حدود 400تا 500 نفر شرکت میکنند بنابراین کسانیکه باتاخیر اقدام به ارسال مشخصات نمایند یا اصلا اقدامی نکنند مجبورهستیم نفرات دیگر را جایگزین نماییم.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۴ ، ۰۹:۲۸
رضا طاهری

کانون فرهنگی مسجدجامع روستای ممرآبادبرگزار کننده یکدوره کلاس آموزش خیاطی ویژه بانوان روستا میباشد.

این کلاسها به مدت 2 ماه از تاریخ 94/04/15 شروع شده است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ تیر ۹۴ ، ۱۸:۴۲
رضا طاهری